Modlíme se za nového biskupa

8. 3. 2010

Modlíme se za nového biskupa

Otec biskup Dominik Duka OP byl 13. února 2010 jmenován pražským arcubiskupem. V královehradecké diecézi se modlíme za dobrou volbu jeho nástupce v čele místní církve.

I.

Bože, věčný pastýři, ty sám ustavičně řídíš a chráníš svou církev, vyslyš naše prosby a dej, ať se naším novým biskupem stane ten, kdo se ti líbí svatostí života a bude se o tvůj lid starat s apoštolskou horlivostí a láskou. Pošli nám, prosíme, takového pastýře, který zná své ovce a dává za ně svůj život. Ty sám, Pane, ukaž, koho sis vyvolil, aby nás jako náš nový biskup učil žít podle evangelia a ukazoval nám cestu k tobě. Prosíme o to skrze Krista, Našeho Pána. Amen.

II.

Pane Ježíši Kriste, svěřujeme ti jmenování našeho nového biskupa a prosíme, veď mysl Svatého otce i všech, kteří nesou za tuto volbu odpovědnost. Dobrý Pastýři, dej nám takového pastýře, který se tobě líbí, který tě bude následovat kamkoli půjdeš a povede nás skrze tebe k Otci. Neboť ty jsi živ a vládneš na věky. Amen.

(Inspirováno modlitbami za nového pražského arcibiskupa. Církevní schválení Biskupství královéhradeckého dáno dne 16. 2. 2010 v Hradci Králové, č. j. 21/2010 ord.)

(zdroj: www. diecezehk.cz)