Jdi na obsah Jdi na menu
 

Modlíme se za nového biskupa

8. 3. 2010

Modlíme se za nového biskupa

Otec biskup Dominik Duka OP byl 13. února 2010 jmenován pražským arcubiskupem. V královehradecké diecézi se modlíme za dobrou volbu jeho nástupce v čele místní církve.

I.

Bože, věčný pastýři, ty sám ustavičně řídíš a chráníš svou církev, vyslyš naše prosby a dej, ať se naším novým biskupem stane ten, kdo se ti líbí svatostí života a bude se o tvůj lid starat s apoštolskou horlivostí a láskou. Pošli nám, prosíme, takového pastýře, který zná své ovce a dává za ně svůj život. Ty sám, Pane, ukaž, koho sis vyvolil, aby nás jako náš nový biskup učil žít podle evangelia a ukazoval nám cestu k tobě. Prosíme o to skrze Krista, Našeho Pána. Amen.

II.

Pane Ježíši Kriste, svěřujeme ti jmenování našeho nového biskupa a prosíme, veď mysl Svatého otce i všech, kteří nesou za tuto volbu odpovědnost. Dobrý Pastýři, dej nám takového pastýře, který se tobě líbí, který tě bude následovat kamkoli půjdeš a povede nás skrze tebe k Otci. Neboť ty jsi živ a vládneš na věky. Amen.

 

(Inspirováno modlitbami za nového pražského arcibiskupa. Církevní schválení Biskupství královéhradeckého dáno dne 16. 2. 2010 v Hradci Králové, č. j. 21/2010 ord.)

Obrazek

(zdroj: www. diecezehk.cz)