Jdi na obsah Jdi na menu
 

Noc kostelů 2016

10. 6. 2016

      Také v letos se naše farnost zapojila do celorepublikové akce Noc kostelů. Téma letošní Noci kostelů bylo „Noc už tam nebude“ (Zj 21,25). U nás jsme se zaměřili na svaté – blízké pomocníky pro nás, jejichž „oživlé“ sochy provázely programem. Jednalo se především o české svaté a patrony našeho města a kostela. Možností bylo i navštívení márnice, která se proměnila v lazaret – nemocnici pro chudé. V rámci komentované prohlídky kostela se návštěvníci mohli dozvědět něco o světcích, jež jsou v našem kostele zobrazeny na obrazech a sochách, a nahlédnout i do prostor běžně nepřístupných. Program ukončilo vystoupení přeloučské scholy Cantoribus, při kostele sv. Jakuba, které představilo hudebně-literární pásmo Popelka Nazaretská. Pásmo sestavené z úseků jedinečné básně Václava Renče, prokládané písněmi doc. MUDr. Víta Petrů, CSc. vzniklo kolem roku 1955 v leopoldovské věznici.

     Věříme, že se letošní program návštěvníkům líbil, a děkujeme za možnost sdílet křesťanské hodnoty s lidmi dobré vůle.

Pavla Jadrná