Jdi na obsah Jdi na menu
 

Postní duchovní obnova 2016

5. 3. 2016

     Tématem letošní postní duchovní obnovy, kterou vedl převor P. Prokop Siostrzonek, OSD – benediktýn z Břevnova bylo „Setkání s Božím milosrdenstvím“.

     Sešli jsme se v sobotu 5. března 2016 od 13 hodin na faře. Povzbudivá slova pronikla do našich srdcí, byl to pěkný zážitek ze setkání s moudrým mnichem a zkušeným knězem. Na počátku osmdesátých let vystudoval teologii v Litoměřicích. Během studií tajně vstoupil do benediktinského řádu. V polovině osmdesátých let odmítl spolupráci se Státní bezpečností, načež ztratil státní souhlas, nesměl vykonávat funkci kněze a dva roky pracoval v rožnovské továrně. V roce 1990 byl jmenován převorem Benediktinského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze – Břevnově. Pan převor byl kdysi kaplan v Ostravě, kde bydlela jedna členka naší farnosti Pavla Košťálová jako náctiletá. Díky tomu se podařilo domluvit toto setkání, které jsme zakončili večerní mší svatou s promluvou o marnotratném Otci J

     Bohu díky máme v naší zemi mnoho osobností a moudrých lidí, i těch, kteří nepohrdají vírou, nebo se k ní hlásí.

Pavla Jadrná

 

 

Náhledy fotografií ze složky Postní duchovní obnova 2016