Jdi na obsah Jdi na menu
 

Svatovojtěšská pouť do Libice nad Cidlinou 2016

23. 4. 2016

     V sobotu 23. dubna 2016 se několik zástupců z naší farnosti vydalo za svatým Vojtěchem do Libice nad Cidlinou. Putovali jsme autem, vlakem i na kole. Poutní program začal v kostele sv. Vojtěcha v 9.15 adorací v duchu Svatého roku milosrdenství, po níž následovala mše svatá, jejímž hlavním celebrantem byl světící biskup Mons. Josef Kajnek. Po bohoslužbě se liturgický průvod s poutníky za zpěvu písní přesunul od kostela modlitební cestou na Slavníkovské hradiště, kde jsme se pomodlili litanie a pozdravili nás polští poutníci. V roce 2016 si připomínáme 1060 světcova narození.

 

     Letošní diecézní Svatovojtěšská pouť odstartovala již 20. roční novénu ke sv. Vojtěchu za duchovní povolání, která probíhá každoročně od dubna do prosince vždy poslední sobotu v měsíci od 10.00.

 

Více informací můžete najít na stránkách Královéhradeckého biskupství:

http://www.bihk.cz/aktuality/zpravy/3793-galerie%3A-svatovojtesska-pout-v-libici-zahajila-novenu-za-duchovni-povolani.html?page=10

Pavla Jadrná