Jdi na obsah Jdi na menu
 

Adopce na dálku

     Projekt adopce na dálku zahájila Diecézní charita Hradec Králové v roce 2000 ve spolupráci s indickou diecézí Belgaum ve státě Karnataka, v roce 2005 byl sponzorský program rozšířen na oblast indické arcidiecéze Bangalore. 

     Patronem projektu je indický arcibiskup Bernard Moras, který se pravidelně setkává s českými sponzorskými rodiči.

 

Poslání Adopce na dálku

 

 • umožnit vzdělání chudým dětem v Indii, aniž by musely opustit své rodinné a kulturní zázemí
 • otevřít jim tak cestu k lepšímu životu, protože se vzděláním mají větší šanci najít práci a zajistit  obživu pro celou rodinu
 • vyhledat pro tyto děti v České republice co nejvíce sponzorských rodičů, kteří by se je "na dálku adoptovali" a finančně podporovali jejich vzdělání a základní zdravotní péči

 

Předpoklady dítěte pro adopci

 

 • chlapec nebo dívka z nejchudších indických rodin, které vybírají indičtí koordinátoři projektu se svými spolupracovníky přímo v misijních střediscích na chudém a zaostalém venkově
 • příslušnost dítěte k rase nebo náboženství nerozhoduje, šanci mají všechny chudé děti
 • osobnostní předpoklady dítěte pro studium
 • příslib rodičů , že budou své dítě ve studiu podporovat

 

Kontakt s "adoptovaným dítětem"

 

    Sponzorský rodič:

 • má možnost si s "adoptovaným dítětem" dopisovat v anglickém jazyce prostřednictvím indického koordinátora
 • po ukončení školního roku v Indii obdrží vysvědčení o studiu svého sponzorského dítěte a tak může průběžně sledovat jeho studijní výsledky a úspěchy

 

Použití sponzorského příspěvku

 

     Sponzorský příspěvek je v Indii použit na náklady školní docházky sponzorského dítěte, konkrétně na:

 • školní pomůcky - učebnice, psací potřeby, knihy
 • školné
 • školní brašnu a uniformu
 • cestovní výdaje
 • stravu a základní zdravotní pěči

 

Římskokatolická farnost Přelouč

 

     Farnost Přelouč od roku 2006 podporuje tři adoptované děti Anithu, Archanu a Nicholase. Každý rok je potřeba vybrat celkem 15 000,- Kč, které se musí odeslat do konce měsíce března. Pokud byste chtěli přispět máte příležitost osobně u paní Ivanky MrázkovéPavli Jadrné nebo do kasičky pod sochu Pána Ježíše v kostele sv. Jakuba v Přelouči. Za Vaši finanční podporu a Vaše modlitby děkujeme.

Lucie Hadáčková
 

Jméno: Archana
Náboženská příslušnost: římskokatolické vyznání

 

 img_0001.jpg

     

     Archana je šikovná dívka vždy s veselým obličejem. Je velmi dobrá ve škole. Její otec pracuje jako "kuli". Jeho výdělek je velmi nízký a nestačí na zabezpečení potřebných výloh s bydlením a vzděláním jejich dětí.

  

Jméno: Nicholas
Náboženská příslušnost: římkokatolické vyznání
 

 

img_0002.jpg

 

    Nicholas je nadaný chlapec, aktivní ve vyučování. Mezi jeho koníčky patří hraní her, kreslení, psaní a tanec. Jeho rodiče si přejí, aby mohl vystudovat, získat dobrou práci a podpořit rodinu. Jeho otec pracuje jako dělník za denní mzdu, ale vydělá velmi málo. Je jediným výdělečně činným členem rodiny. Je pro něj velmi těžké zajistit rodinu a zároveň poskytnou vzdělání Nicholasovi.

  

Jméno: V. Anitha
Náboženská příslušnost: římskokatolické vyznání

 

img.jpg

 

     Anitha je dívka, velice aktivní a nadšená ve studiu. Její rodiče jsou velmi chudí a bojující za vzdělání jejich dětí. Otec pracuje jako "kuli" a občas najde práci v olasti stavebnictví. Její matka je ženou v domácnosti starající se o všechny děti.
     Anitha potřebuje velikou finanční výpomoc od druhých, aby mohla studovat. Ráda by se stala učitelkou

 

Příspěvky

ADOPTOVANÉ DĚTI

8. 2. 2013